> > >   OLOMOUC EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Rekordní umístění Olomouce!

vloženo: 08.07.2019           komentářů: 0

V žebříčku evropských klubů patří Hanákům 38. místo!
Web passionhockey.com zveřejňuje každoročně žebříček evropských klubů podle jejich aktuální formy. V posledních pěti letech Kohouti nechyběli v elitní stovce ani jedenkrát a letošní fantastický výkon ve čtvrtfinále je vynesl na historicky nejvyšší příčku! S umístěním na 38. místě tak překonali i rok 2016, kdy skončili šestačtyřicátí.


Tradiční seznam TOP 250 nejúspěšnějších hokejových klubů uplynulé sezóny zveřejňuje komunita Hockey Archives, projekt pod hlavičkou frankofonního webu Passion Hockey, již od roku 1999. Celky ze všech tradičních i exotičtějších hokejových zemí Evropy jsou v něm seřazeny podle získaných bodů za uplynulou sezónu.

Speciální algoritmus se v aktuálním vydání žebříčku řídí podle výsledků v hokejové Lize mistrů, Kontinentálním poháru (obdoba Ligy mistrů pro evropské kluby z méně kvalitních lig, pořádáno pod hlavičkou IIHF), jednotlivých ligových soutěží a mezinárodních přátelských utkání. Všechny výsledky jsou pak násobeny koeficientem daným kvalitou a prestiží jednotlivé soutěže.

Posledních pět let Olomouc nechyběla v elitní stovce ani jedenkrát, letos se ale dočkala historicky nejlepšího umístění! Sedmizápasová bitva ve čtvrtfinále s Plzní ji nakonec vynesla na 38. příčku, což je o osm míst lepší umístění, než jakého dosáhla v roce 2016. Oproti loňsku si pak polepšila o osmnáct míst.

Hanáci si polepšili i mezi českými týmy. Oproti předchozímu ročníku přeskočili navíc také Pardubice a Vítkovice, lépe se tak umístilo jen pět extraligových klubů. Kazachstánský Arlan Kokčetau, s nímž olomoučtí hráči změří síly na začátku srpna, se umístil na 152. místě.
Pořadí klubů s podobným ziskem jako Olomouc

34. EHC Biel-Bienne (SUI)
35. Hradec Králové (CZE)
36. SC Langnau (SUI)
37. TPS Turku (FIN)
38. HC Olomouc (CZE)
39. Vítkovice (CZE)
40. Augsbourg (GER)
41. Spartak Moskva (RUS)
42. HC Lugano (SUI)

Extraligové týmy v evropském žebříčku

11. HC Škoda Plzeň

14. HC Kometa Brno

18. Bílí Tygři Liberec

20. HC Oceláři Třinec

35. Mountfield HK

38. HC Olomouc

39. HC VÍTKOVICE RIDERA

47. BK Mladá Boleslav

57. Aukro Berani Zlín

60. HC Sparta Praha

64. HC Verva Litvínov

83. HC Energie Karlovy Vary

109. Dynamo Pardubice

121. Rytíři Kladno

Po dvouleté pauze se na evropský trůn vrátilo CSKA Moskva, které posunulo svého ruského rivala na druhé místo. Třetí místo patří finskému Kärpät Oulu, které sice nezískalo titul, v základní části však jednoznačně dominovalo finské lize. TOP 5 týmů doplňují švédská Frölunda a švýcarský Bern.

Většina nejlepších extraligových týmů si spíše pohoršila. Kometa Brno klesla o osm míst (14.) a přenechala tak prvenství mezi Čechy Plzni, která o jednu příčku poskočila a skončila jedenáctá. Nejvíce si polepšil Liberec, který stoupl tabulkou o 30 míst a patří mu osmnáctá příčka. Úřadující mistr z Třince navzdory titulu klesl o sedm míst a je až dvacátý.

autor: HC Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OLOMOUCKÁ 112

14.06.2019

Čtveřice psů skončila v útulku
Rovných pět oznámení o volně pobíhajících psech na území města Olomouce přijalo včera operační středisko. Strážníci byli postupně vysláni na ulice Švýcarské nábřeží, Na Krejnici, Jeremiášova a ve dvou případech na třídu Míru. Pouze v jednom případě se nepodařilo zvíře odchytit, zbývající čtveřice tak putovala do útulku pro psy v Neředíně. Od ledna strážníci řešili celkem 227 oznámení, kdy bylo odchyceno celkem 129 psů.

13.06.2019

Lapkové řádí i v parných dnech
Ve středu 12.6.2019 přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc čtyři oznámení o krádežích supermarketech. Strážníci třikrát vyjížděli do supermarketu na ulici Pražská a v jednom případu na ulici Štursova. Lapkové ve věku 39- 60 let odcizili zboží v celkové hodnotě přes 1 100,- Kč. Rekordmanem byl třiapadesátiletý muž, který byl v tomto roce pro krádeže řešen již desetkrát.

13.06.2019

Tři nálezy stříkaček během jednoho dne
Hned tři oznámení o nálezu použitých injekčních stříkaček a jehel řešili ve středu 12. června olomoučtí strážníci. Hlídky byly postupně vyslány na ulice Březinova, Pražská a do Smetanových sadů. Zde odebraly do sběrných boxů tři stříkačky, které budou následně předány k odborné likvidaci. V letošním roce se jednalo již o 113 oznámení, kdy bylo odebráno celkem 184 kusů infekčního materiálu.

12.06.2019

Nejdřív facka, poté roztržený řetízek
Včera v ranních hodinách byla hlídka Městské policie Olomouc vyslána na ulici Husitská, kde mělo dle telefonického oznámení docházet k fyzickému napadání ženy neznámým mužem. Strážníci na místě kontaktovali osoby dle popisu, kdy osmnáctiletá dívka uvedla, že se pohádala se svým bývalým přítelem. Ten jí měl následně udeřit do obličeje a poté jí při hádce strhnout zlatý řetízek z krku.

05.06.2019

Řidička se rozjela i s „botičkou“
Ve středu 5. června v odpoledních hodinách byla hlídka městské policie vyslána na ulici Slovenská, kde řidička žádala o demontáž blokovacího zařízení ze svého vozidla. Třicetiletá žena strážníkům na místě sdělila, že si „botičky“ nevšimla a podařilo se jí s ní rozjet. K poškození vozidla Volkswagen nedošlo, ale byla způsobena škoda na blokovacím zařízení.